Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Seçmeni Otobüslerle Taşıdı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, yarın yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda şehir dışında oy kullanacak seçmenleri sandıklarının bulunduğu illere taşıyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyonla İstanbul’da ikamet eden ancak yurdun farklı bölgelerinde ikamet eden seçmenler, oy kullanacakları bölgelere ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Bu kapsamda çok sayıda vatandaş, otobüslerin hareket edeceği Zeytinburnu’nda AK Parti’nin İstanbul 2. ve 3. bölge seçim uyum merkezine geldi. Burada otobüslere binen seçmenler görevliler tarafından oy kullanacakları illere gönderildi.

Vatandaştan Dönen Kol, oy kullanmak için Kahramanmaraş’a gideceğini, aynı otobüsle İstanbul’a döneceğini söyledi.

Sivas’a gideceğini belirten Mehmet Çiçek, organizasyonu düzenleyen parti yetkililerine teşekkür etti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Recep Aslı Yüksek, İstanbul’dan hareket edecek yaklaşık 230 otobüsle seçmenlerin taşınacağını söyledi.

Kentten oy kullanabilmeleri için 50 bine yakın kişinin Anadolu’ya taşınacağını kaydeden Aslı Yüksek, ulaşımın deniz, hava ve demiryolu ile de yapıldığını belirtti.

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kaan, 14 Mayıs seçimlerinde de aynısını yaptıklarını, aralarında hasta, yaşlı ve engelli seçmenlerin de bulunduğu 25 bin 462 kişinin taşındığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu