Yaşam

Çiğli Belediyesi’nden Üniversite Adaylarına Rehberlik Desteği

Çiğli Belediyesi, Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavında (YKS) başarılı olan ve tercih yapmaya hak kazanan gençlere ücretsiz Rehberlik Hizmeti sunacak.

ÖSYM’nin YKS sonuçlarının açıklanmasıyla gözler üniversite tercihlerine çevrildi. Çiğli Belediyesi, gençlerin gelecekteki mesleklerini belirleyip mesleklerinde taraf olacağı bu süreçte üniversite adaylarına uzman rehber öğretmenlerle destek olacak. 24 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek rehberlik hizmetinden yararlanmak isteyen gençler, 0232 935 55 35 (2417) numaralı sınırdan veya Çiğli Belediyesi Eğitim Merkezi’nden bilgi alabilecek.

Başkan Gümrükçü: “Her türlü tercihte arkalarındayız”

Rehberlik hizmetiyle ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Çiğli Belediyesi olarak bu gergin süreçte gençlerimizin yanında olacağız. Meslek seçimi ve gelecek planlaması ile ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmak ve en doğru seçimi yapmalarını sağlamak için üzerimize düşeni yapacağız. Adayların ilgi alanları, yetenekli oldukları alanlar, başka bir şehirde yaşamanın artıları ve eksileri, merak ettikleri her konunun yanı sıra alanında uzman kadromuz gençlerimize puan ve diğer sayısal sonuçlarla yardımcı olacak. Bu sene de istediği puanları alamayan gençlerimiz üzülmesin. Hayalleri için çalışmaya devam etsinler. Gençlerimizin tercihlerine güveniyor, eğitim ve meslek hayatlarında her zaman en iyisini yapacaklarına yürekten inanıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu