Yaşam

Gülşen, CHP’den milletvekili adayı olacak mı? Avukatı önceki iddiaları reddetti

İmam hatipliler hakkında söyledikleri nedeniyle cezaevine giren müzisyen Gülşen, tahliye olduktan sonra bir süre İspanya’daki oğlu Azur’un yanına gitti. Zaman zaman sahne alan müzisyene CHP’den milletvekili adaylığı teklif edildiği iddia edildi.

“TÜM İDDİALAR YANLIŞ”

Gülşen’in CHP’den gelen teklifi reddettiği ve seçim sonucuna göre yurda dönüp dönmeyeceği öne sürüldü. Gülşen’in avukatı Emek Emre, iddiaları yalanladı. Emre’nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “30.02.2023 tarihinde çeşitli sosyal medya platformlarında ortaya atılan ve ne yazık ki herhangi bir doğrulama yapılmadan müvekkil Gülşen Çolakoğlu ile ilgili iddia bazı internet haber kanallarında yer aldı. basın ve yayın kuruluşlarına; partisinden milletvekilliği teklifi aldığı, teklifi reddettiği, yurt dışında olduğu, ülkesi Türkiye’ye dönüp dönmeyeceğine ilişkin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimleri beklediği tezleri, mevcut hükümetin seçimleri kazanması durumunda ise ülkesine dönmeyeceği ve/veya Türkiye’den ayrılmayacağı gerçeğini hiçbir şekilde yansıtmamaktadır.”

“MİLLETVEKİLİ TEKLİFİ KABUL EDİLMİYOR”

“Bu gerçek dışı iddiaların dayanağı olarak, isim vermeden, dayanak ve kanıtlama gücü olmaksızın ‘Gülşen’in avukatı açıkladı’ gibi ifadelerle müvekkil Gülşen’i ötekileştirmeye çalışan her Türk vatandaşı hukuka aykırıdır. Müvekkil Gülşen’in sosyal medyadaki benzer itibarsızlaştırma oyunlarına, vatandaşın hakkı olan ülkesinde özgürce yaşama özgürlüğünden yoksun bırakılmış olması ve halen görgü ve hukuka aykırı olarak yargılanıyor olması da değerlendirilmiş ve haber inandırıcı olmamakla birlikte bahisle ilgili açıklama yapılması zarureti doğmuştur.

“HUKUKİ YOLLARA BAŞVURACAĞIZ”

“Gündem oluşturmak amacıyla ortaya atılan bu gerçek dışı iddianın failleri hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtir, müvekkil Gülşen hakkında herhangi bir yakınlığı ve bilgisi olmayan kişi ve kurumlarca ileri sürülen iddiaların dikkate alınmasını rica ederiz. yetkili kişiler tarafından onaylanmadıkça prestij olmayacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu