Haber

Haluk Bayraktar’a canlı yayında alenen soruldu: Kardeşin damat olduktan sonra öne geçtin mi?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Baykar’ı hedef alan sözleri yeni bir tartışma başlattı. Selçuk ve Haluk Bayraktar kardeşler, Babacan’ın “Devletin bütün imkanları tek bir şirkete devrediliyor” sözlerine sert tepki gösterdi. Her iki isim de Babacan’a iftira attığını ve haklarını arayacaklarını söyledi.

“Kardeşin damat olduktan sonra yolun açıldı mı?”

Tüm yaşananların ardından Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Habertürk canlı yayınında konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cudi ve Gabar’da emekleri ile bulundukları konuma geldiklerini ve yıllarını Cudi ve Gabar’da geçirdiklerini belirten Bayraktar’a, “Kardeşin damat olduktan sonra mı asfaltlandın?” soru yöneltildi.

“2016 YILINDA BAYRAKTAR TB2’Yİ TSK’YA TESLİM ETTİK”

2016 yılında kardeşinin damat olduğunu söyleyen Bayraktar, “Bu en büyük iftiralardan biridir. 2016 yılında Selçuk Bayraktar damat oldu. 2016 yılında Bayraktar TB2’yi geliştirip Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim eden bir firmayız. kuvvetler.” dedim.

“DEVLET BANKASI DIŞINDA KREDİ KULLANMADIK”

Bayraktar sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu alanda gece gündüz demeden Ar-Ge yapıyoruz. Baykar hayatı boyunca tek kuruş kredi kullanmamış bir firma. Devlet bankaları dahil hiç kredi kullanmadık. Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan da bir kuruş Ar-Ge desteği aldık, Ar-Ge sözleşmesi bile imzalamadık, ürettiğimizi sattık, oradan elde ettiğimiz gelirle yatırım yaptık.

“BAYKAR’IN VARLIĞI REKABET GÜCÜ VE MALİYET VERİMLİLİK GETİRİYOR”

Baykar’dan önce Türkiye İsrail’den balıkçıl alıyordu. Silahlı değillerdi. Bayraktar TB2’nin bugünkü fiyatı 5 katı. 10 kez ginat alıyordu. Baykar’ın varlığı rekabeti ve maliyet etkinliğini getiriyor.”

erdekajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu