Haber

Kocaeli’de “Sıfır Atık Tema Parkı” kuruldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Sıfır Atık Seferberliği” kapsamında Kocaeli Başiskele Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Tema Parkı” kuruldu. Akcoat’ın sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında fırın tabanlarından çıkan cam bloklar, frit atıkları ve kiremit atıkları ile oluşturulan tasarım çalışmaları ile bir park inşa edilmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Seferberliği kapsamında Kocaeli Başiskele Belediyesi’nin projesi ile Yeşilkent Mahallesi’nde Sıfır Atık Tema Parkı kuruldu. Akcoat, belediyenin bu projesine çevre stratejileri, geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında cam, frit ve kiremit atıklarıyla katkı sağlamıştır.

AYRIŞTIRILMIŞ ATIKLAR ‘SIFIR ATIK PARKI’NDA HAYATA GETİRİLDİ

Akcoat tesislerinde doğaya duyarlı ve sürdürülebilir bir üretim stratejisiyle ayrıştırılan cam blok, kiremit ve frit atıkları parkta sanat eserine dönüştü. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nermin Demirkol danışmanlığında yürütülen projede, parkın birçok alanında Akcoat’ın aletleri dekoratif formlarda kullanıldı.

Türkiye’de bir ilk olan Sıfır Atık Tema Parkı’nın tanıtım programında İş Mükemmelliği Müdürü Murat Halat Akcoat’a işbirliğinden dolayı plaket takdim edildi.

Toplam 2 bin 900 metrekare alan üzerine kurulan park, her biri altıgen ve 108 metrekare olmak üzere 7 bölümden oluşuyor. Parkta ayrıca çocukların, gençlerin ve her yaştan insanın hem sıfır atık bilincini kazanacağı hem de atölye çalışmaları yaparak keyifli vakit geçireceği bir bölüm bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu