Haber

Kocaeli’den gübre desteği yüzleri güldürdü

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin gelir düzeyinin artırılması amacıyla hayata geçirdiği, katma değeri yüksek ürünler yetiştirmeye teşvik ettiği “2023 Tarımsal Gübre Destekleme Projesi” doğrultusunda 7 bin çiftçiye gübre takviyesi yaptı. tarımsal gelişme. Yüzde 50 hibe ile 2 bin ton organomineral gübre takviyesinden yararlanan çiftçilerin yüzü gülüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, hayata geçirdiği Türkiye’ye örnek projelerle Kocaeli’de bir karış ekil kalmasın diye çiftçiye her türlü katkıyı sağlayarak her zaman yanlarında.

BÜYÜKŞEHİR ÜRETİCİSİ TARAFINDAN

Başta Tıbbi ve Aromatik Bitki Islah Projesi (TABİP), mazot, gübre, meyve fidanları, arı yemi ve ekipmanları, yem bitkisi tohumları, modern sera serası ve sera naylonu olmak üzere birçok projeyle üreticilerin yanında olan Büyükşehir, bu yıl da her yıl. ayrıca gübre eklendi. İl genelinde yaklaşık 25 milyon liraya mal olan 7 bin çiftçiye yüzde 50 hibeli 2 bin ton gübre dağıtımı tamamlandı.

Muhtarlık İşleri Başkanlığı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülen proje doğrultusunda bu yıl il genelinde 80 bin dekar tarım arazisi başta fındık, ceviz olmak üzere meyve yetiştiricileri için gübre bazında gübreleme ile desteklenecek. , kiraz, armut ve ayva.

ÜRETİCİLER TEMELDEN MEMNUN

Gübre takviyesine yoğun ilgi gösteren çiftçiler, Büyükşehir’in katkıları devam ettiği sürece üretmeye devam edeceklerini belirterek, kendilerine bu imkanı sağladığı için Önder Büyükakın’a teşekkür etti.

haniajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu