Haber

Köpeğinin ölümüne pankartla zehirleyerek tepki gösterdi

MANİSA’nın Sarıgöl ilçesinde 2 sokak köpeğinden birini zehirleyerek öldüren berber Süleyman Hasırcı (53), tepkisini ‘Benden ne istediniz’ diyerek köpeklerinin fotoğraflarının olduğu bir afiş yaparak gösterdi. bir balonun içinde.

Sarıgöl ilçesi kırsal Emcelli Mahallesi’nde yaşayan Süleyman Hasırcı, 2 yıl önce evine gelen 2 sokak köpeğini besleyip suladıktan sonra sahiplendi. Adı açıklanmayan şahıs, bir süre önce Sarıgöl Belediyesi’ne başvurarak Hasırcı’nın sahibi olduğu köpekler hakkında şikayetçi oldu. Durumu öğrenen Hasırcı, geçen ay Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’un ofisine gidip başka bir arazide köpekler için barınak yaptıracağını belirterek 1 ay süre istedi. Görüşmeden iki gün sonra Hasırcı köpeklerden birini ölü buldu.

ZEHİRLİ GIDA VERİLMİŞTİR

Zehirli mama verildikten sonra öldürüldüğü belirlenen köpeği kendi elleriyle toprağa veren Hasırcı, tepkisini yaptırdığı pankartla gösterdi. Hasırcı, evinin bahçe duvarına üzerinde köpeklerinin fotoğrafının olduğu bir pankart ve baloncuk içine ‘Benden ne istedin’ yazılı bir pankart astı. Köpeklerinin sakin olduğunu ifade eden Hasırcı, “İki yıldır onlara bakıyorum. Neden böyle bir şey yapıldığını anlamıyorum. Çok üzgünüm. Ben de tepkimi afiş yaparak gösterdim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu