Haber

TOKİ konutlarına bitmeyen ziyaret: 3 yıldır halk mağdur

Gebze Kirazpınar’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 2020 yılı Mayıs ayında yapımına başlanan 500’den fazla konut halen hak sahiplerine teslim edilmedi.

Her seferinde teslim tarihinin ileri bir tarihe ertelendiğini belirten hak sahipleri, TOKİ inşaatı önünde buluştu. Burada hak sahiplerini ziyaret eden Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Yusuf Akar, “6 Şubat’ta deprem oldu, hemen meydanlarda ‘Deprem evlerini 1 yılda teslim edeceğiz’ diye bağırdılar ama 3 yıl geçti. Burada insanlar mağdur, burada mağduriyetin büyümesine izin vermemeliyiz.” söz konusu.

‘BİRLİKTE KAZANDINIZ’

14 Mayıs seçimlerinin yaklaştığını hatırlatan Akar, “Seçimler de yaklaşıyor. Her partinin milletvekili adayları meydanlarda dolaşıyor. Özellikle iktidar partisinin milletvekillerine ulaşıp bu soruna çözüm istemeliyiz. Hangi partiye oy verirseniz verin o partilerin il, ilçe teşkilatlarına, belediyelerine ulaşarak bu sorunu Kocaeli halkına iletmemiz lazım.Burada 14 gün kaldı.

Akar, depreme ve konut sıkıntısına değinerek, “6 Şubat’ta deprem oldu ve meydanlarda ‘deprem evlerini 1 yılda teslim edeceğiz’ diye bağırıyorlar ama burada 3 yıl geçti, insanlar Ortak sorunlarınız olduğu için bir araya geldiniz, bu önemli bir adım, “Birlikte yürürseniz burada başarılamayacak hiçbir şey yok. Mutlaka kazanacaksınız.” (HABER MERKEZİ)

haber-kula.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu