Haber

Twitter’dan seçim öncesi Türkiye için kısıtlama kararı! Musk topu hükümete attı

Sosyal medya platformu Twitter, Türkiye’de seçimler öncesi tartışmalı bir karara imza attı. Twitter, Türkiye’de bazı içeriklerin engellendiğini duyurdu. Engellenen içeriğin ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

İÇERİĞE ERİŞİM

Twitter’ın Global Government Affairs hesabından yapılan açıklamada, sosyal medya uygulamasının Türkiye’deki bazı içeriklere erişiminin mahkeme kararıyla ve platformun Türkiye’deki faaliyetlerine devam etmesi amacıyla engellendiği belirtildi.

“MAHKEME KARARINI UYGULADIK”

Sayfadan Türkçe ve İngilizce olarak yapılan açıklamada, “Twitter’a erişimin engellenmesine ilişkin mahkeme kararları doğrultusunda ve Twitter’ın Türkiye’de kullanılabilir durumda kalmasını sağlamak amacıyla Türkiye’de bazı içeriklerin erişimini engelledik. politikalarımız çerçevesinde ilgili hesap sahiplerine bu işlemler hakkında bilgi verildi. . Engellenen içerikler dünyanın geri kalanında erişilebilir olmaya devam edecek.” söylendi.

“TÜRK HÜKÜMETİ GÖRÜŞLERİN SANSÜRLENMESİNİ İSTEDİ”

Gazeteci Matthew Yglesias, Twitter’ın kararına tepki gösterdi. Elon Musk’ı etiketleyen Yglesias, “Türk hükümeti Twitter’dan seçimlerden hemen önce rakiplerini sansürlemesini istedi ve Elon Musk buna uydu.” terimleri kullandı. Elon Musk’ın Yglesias’a tepkisi sert oldu. Musk, “Beyniniz mi yıkandı Yglesias? Hangi seçeneği Twitter’ı tamamen kapatmak veya bazı tweet’lere erişimi sınırlamak istersiniz?” söz konusu.

“TÜRK HÜKÜMETİNİN İSTEĞİNİ YAYINLAYABİLİRİZ”

Başka bir gazeteci ‘şeffaflık’ vurgusu yaptı. Elon Musk, “Türk hükümetinin bize ilettiği talebi yayınlayabiliriz, yayınlayacağız” dedi.

saimbeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu