Haber

Ahmet Türk, Yeşil Sol Parti mitinginde konuştu

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı görevden alındı Ahmet Türk Yeşil Sol Parti’nin Mardin’in Nusaybin ilçesinde düzenlediği mitingde; “İktidar görüyor ki gidiyor. Ne yapıyor? İmralı’ya heyet gönderiyor. Hani yıllarca aile ziyaretini yasakladınız, avukatlarıyla görüşmeyi yasakladınız. Şimdi Sayın Öcalan’ın kapısına gidiyor, Kürt halkına yaptığı zulmü bir oy karşılığında unutarak, farklı bir politika, farklı bir anlayışla yola çıkıyor.”

Yeşil Sol Parti, dün milletvekili adaylarıyla birlikte; Mardin’in Nusaybin ilçesinde miting düzenledi. Mitingde eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın konuşması oynandı. Mitinge katılan ve görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, şunları söyledi:

“Bu nedenle 14 Mayıs seçimleri bizim için çok değerli. Biz gençlere sesleniyoruz. Siz halkımıza yardım edeceksiniz. Oylama iptal olmasın, kötüye kullanılmasın diye ev dolaşacaksınız, Yeşil’in altını mühürleyeceksiniz.” Sol Parti, bu gençlerin görevidir, Nusaybin’in tamamıdır, halkın görevidir.

İktidar partisi gideceğini görüyor. O ne yapıyor? İmralı’ya heyet gönderiyor. Yıllardır ailelerin izlemesini, avukatlarını görmelerini yasakladınız. Şimdi bir oy karşılığında Kürt halkına yaptığı zulmü unutarak Sayın Öcalan’ın kapısına gidiyor, farklı bir politika ve farklı bir anlayışla yola çıkıyor.”

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinden avukatları aracılığıyla kullandığı Twitter hesabından 25 Nisan’da yaptığı açıklamada; Erdoğan, “Sence Erdoğan İmralı’ya heyet göndererek ne istemiş olabilir? İstediğini alamayınca bizi yine ‘terör’le işbirliği yapmakla suçlamaya başladı. yargıç.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu