Haber

Deprem sonrası eşleşen Ankara ve İnönü üniversitelerinin yetkilileri bir araya geldi.

Ankara Üniversitesi ve İnönü Üniversitesi yetkilileri, YÖK’ün eşleştiği Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgedeki üniversitelerin yaşadığı sorunları analiz etmek için online toplantı yaptı.

Ankara Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, Malatya’da İnönü Üniversitesi yetkilileriyle gerçekleştirilen toplantıya rektör, rektör yardımcıları, genel sekreter ve daire başkanları katıldı.

Deprem nedeniyle bölgede bulunan TÜBİTAK Başkanı Prof.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar toplantıda, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin sadece bölge kentlerde yaşayanları değil tüm ülkeyi derinden etkilediğini belirtti. İnönü Üniversitesi ile eşleşmekten mutlu olduklarını kaydeden Ünüvar, şunları kaydetti:

“Üniversitemizin depremden etkilenen yarasını sarabilirsek ne mutlu bize. Ankara Üniversitesi olarak bu eşleştirme konusunu ciddi bir iş olarak görüyoruz. Sadece çevreyi kapsayan bir çalışma olmasını istemiyoruz. Biz bu işbirliğinin ilmî, akademi ve beşeri kardeşliğimizi besleyen vasat bir iş birliği olmasını istemiyoruz.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay da afet sonrası çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Malatya ve İnönü Üniversitelerinin hayatın normal akışına dönmesi için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Kızılay, “Bu süreçte YÖK olarak ülkemizin en köklü üniversitesini bize kardeş üniversite yaptı. Ankara Üniversitesi’nin bu süreçteki güçlü tecrübesinden faydalanacağım. Ankara Üniversitesi ailesine çok teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu