Haber

Maduro: Venezuela Merkez Bankası’ndan Rus ödeme sistemi Mir’in müjdesiyle yeni finans ağına katıldık

Latin Amerika’nın solcu liderlerinden Nicolas Maduro, “Rusya’nın Mir banka kartlarının ülkede piyasaya sürülmesiyle Venezuela, yeni dünyanın finansal sisteminin yaratılmasına katılıyor”açıklama yaptı.

‘ABD yaptırımlarına karşı yeni para sistemleri kuruyoruz’

Nisan ayında başladı ‘Maduro ile’adlı yeni bir TV programında konuşuyor. Venezuela’nın Sosyalist Başkanı, “Dünyada yeni ödeme sistemleri ortaya çıkıyor”o devam etti:

“Venezuela acımasız, adaletsiz ve cezai yaptırımlara maruz kaldı; bizi finansal ve finansal olarak izole etme girişimleriyle karşı karşıya kaldık. Şimdi yeni dünyanın yeni ödeme sistemlerini, yeni finansal sistemlerini, yeni para sistemlerini inşa ediyoruz.”
“Venezuela Merkez Bankası, dünyadaki birçok ülke tarafından kullanılan Rus ödeme sistemi Mir’e katıldığımızın müjdesini verdi.”

Martta Küba’daATM’lerin kabul etmeye başladığı Mir sistemine ait kartlar Aralık 2023’e kadar Myanmar’dada devreye girecek. NikaraguaSisteme katılmak istediğini de dile getirdi.

Avrasya’da yayılıyor

Şu anda Mir kartları Abhazya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Vietnam, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Güney Kore ve Güney Osetya’da.ortak bankalar tarafından kabul edilir.

yanında İran, Endonezya, Mısır, Tayland, Hindistan, Venezuela, Mauritius, Nijerya ve EtiyopyaMir sistemi ile ilgili ülkeler arasında ortada.

basiskele-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu